Amandmani na zemljište u vojvođanskom parlamentu
Vojvođanski parlament će danas razmatrati šest amandmana pokrajinske vlade na Predlog zakona o izmenama i dopunama Zakona o poljoprivrednom zemljištu koji je nedavno usvojila Vlada Srbije.
Prva tačka dnevnog reda je „Predlog amandmana I – VI na Predlog zakona o izmenama i dopunama zakona o poljoprivrednom zemljištu“, najavljeno je iz vojvođanskog parlamenta.
Pokrajinska vlada se se protivi predlogu tog zakona kojim se uvodi mogućnost prodaje državnog poljoprivrednog zemljišta i davanje u zakup na 30 godina dok u Vojvodini opozicioni naprednjaci najavljuju da neće podržati te amandmane jer smatraju da predlagači nisu ni hteli da dođe do izmena zakona već da je reč o predizbornoj kampanji.
Pokrajinska vlada, koju uz DS i LSV čini i Savez Vojvođanskih Mađara očekuje da će danas u vojvođanskom parlamentu biti usvojeni njihovi amandmani a potom biti upućeni Skupštini Srbije.
(Tanjug)